Проведення пед.ради на тему "Нова українська школа- це школа для життя в ХХІ столітті"
25 жовтня 2018 року було проведено тематичну педагогічну раду школи на тему
"Нова українська школа - це школа для життя у ХХІ столтті"
Протокол № 9
Засідання педагогічної ради від 25 жовтня 2018 року Криштопівської ЗОШ І-ІІ ступенів
У присутності директора школи Мазура М.Т., вчителів Гребень Н.І.,Діденко В.В.,Пастушенко Ю.В..,Тимошенко І.В.,Мазур Л.А. ,Родюк Л.С. ,Линник М.М, .Хавлюк Ж.І. Гончар С.В.
Голова педагогічної ради: М.Т.Мазур
Секретар педагогічної ради: М.М.Линник
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
« Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті»
Мета: ознайомитися з матеріалами позитивного досвіду європейських країн щодо якісної освіти дітей, обговорити своє бачення освітнього процесу в Україні
Форма проведення: педагогічний марафон
План педради.
№ Тема Форма Час Відповідальний
1. Закон «Про Освіту» Виступ 40хв. Мазур М.Т.-
Дир. школи
2 НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА простір освітніх можливостей Презентація 30 хв. Лепещук І.В.-
Вч укр. мови.
3 Про новації у початкові школі Виступ
25 хв. Тимошенко І.В.-
Вч 1 класу
4 Адаптація учнів 5 класу.
Про створення психологічного клімату для успішного навчання п’ятикласників в основній школі. Дотримання наступності в навчанні учнів 5-х класів Виступ 20 хв. Пастушенко Ю.В.- соц. педагог
6 Результати участі школярів у І етапі шкільних олімпіад. Наказ 5 хв. Мазур М.Т.
Виступ вчителя укр..мови та літератури Лепещук І.В.
Школа має бути відображенням змін у суспільстві навколо нас. Сьогодні фахівці з різних країн можуть збиратися в якійсь країні чи місті Х, обговорити найважливіші проблеми, виробити концепцію та роз'їхатися в різні боки світу знову. Це саме має працювати і в школі, у якій важливо навчити дітей комунікувати між собою, працювати у команді й розробляти спільні програми. Школа — це мініатюрна копія суспільства, життя у якій має базуватися на принципах саморегуляції. Навчання має бути цікавим, а не примусовим. Кожен має знайти свою форму навчання, використовуючи інструменти формальної, неформальної та інформальної освіти.
Гра «Ситуація успіху» (на тлі музики «Давайте говорити один одному компліменти»)
Для початку я хочу запропонувати вам участь в одній цікавій грі. Нам дуже рідко говорять добрі слова з приводу нашої професійної діяльності, але ж без теплого слова і влітку холодно. Я думаю, що зараз ви сіли поруч з тією людиною, яку ви знаєте не тільки як педагога, методиста, педагог-організатора або заступника директора, але і як людину, з якою вам приємно спілкуватися. У вас є унікальна можливість висловити свої добрі думки і почуття по відношенню до праворуч сидячого сусідова з приводу його професійних якостей. Для цього необхідно взяти в свою руку руку сусіда і сказати йому ці слова.
Така відвертість переконує в неповторності, незамінності педагогічних особистостей, в тому, що в надійних руках Центр, коли педагоги відчувають власну цінність, поважають колег, люблять дітей
Очікуваними результатами прийняття Закону України "Про освіту" є створення системи освіти нового покоління, що забезпечить умови для здобуття освіти всіма категоріями населення України, ефективної системи забезпечення всебічного розвитку людини та сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості", — прописано у пояснювальній записці.
Слово директору Мазуру М.Т. Закон «Про освіту»
Входження в тему (метод "Асоціації")
Колеги, пропоную вам легку «інтелектуальну розминку». У кожної групи (педагоги розбиті на команди попередньо, відповідно до цього - розсадження в кабінеті) на столі знаходиться картка зі словом «нова українська школа » (картки зі словом «нова українська школа», великоформатні) Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово «нова українська школа»? Напишіть слова / словосполучення, які починаються з літер ключового слова, при цьому вони можуть представляти будь-яку частину мови.
Виступ Лепещук І.В.
Нова українська школа – простір освітніх можливостей.
Почати свій виступ я хочу зі слів Міністра освіти Л. Гриневич
«Починаємо реформу, яка на десятиріччя визначить освітній ландшафт України. Ми прагнемо побудувати суспільство освіченого загалу»
«Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта»
Мета нової школи: ПЕРЕТВОРИТИ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ НА ВАЖІЛЬ СОЦІАЛЬНОЇ РІВНОСТІ ТА ЗГУРТОВАНОСТІ, ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УКРАЇНИ
Світогляд закладається саме в середній школі.
Тут формується особистість, її громадянська позиція та професійні якості.
Тут вирішується, чи людина захоче і чи зможе навчатися впродовж життя.
8 базових компонентів “Нової української школи”
1. Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
2. Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
3. Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.
4. Орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
5. Наскрізний процес виховання, який формує цінності.
6. Нова структури школи, що дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
7. Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію.
8. Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
Нова школа працюватиме на засадах «педагогіки партнерства»
В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Учні, батьки та вчителі є добровільними й зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.
Будуть широко застосовуватися методи викладання, засновані на співпраці (ігри, проекти (соціальні, дослідницькі), експерименти, групові завдання тощо).
Оцінки розглядатимуться як рекомендація до дії, а не присуд.
Нова школа буде підтримуватися електронною платформою для створення і поширення електронних підручників і навчальних курсів для школярів та вчителів.
ВМОТИВОВАНИЙ УЧИТЕЛЬ
Учитель зможе готувати власні авторські навчальні програми, власноруч обирати підручники, методи, стратегії, способи і засоби навчання; активно виражати власну фахову думку.
Учителі, які пройдуть добровільну незалежну сертифікацію, будуть отримувати надбавку.
Учитель отримає право вибору місця і способу підвищення кваліфікації, як передбачено Законом «Про освіту».
На допомогу вчителеві буде створено освітній портал з методичними та дидактичними матеріалами, українськими е-енциклопедіями, мультимедійними підручниками та інтерактивними он-лайн- ресурсам.
ОРІЄНТАЦІЯ НА УЧНЯ
• Школа максимально враховує здібності, потреби та інтереси кожної дитини, на практиці реалізуючи принцип дитиноцентризму;
• Неупереджене та справедливе ставлення до кожного учня
• Учень зможе обирати предмети та їх рівень складності;
• Можливість навчання у різновікових та міжпредметних групах
• Заохочення інклюзивної освіти
ВИХОВАННЯ НА ЦІННОСТЯХ
виховний процес орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність).
Рішення педради.
1. Продовжити впровадження інновацій в освітній процес, координувати та стимулювати пошук ефективних технологій, дослідницької роботи створення авторських програм, навчально-методичних комплексів.
2. Популяризувати досвід роботи вчителів у методичних виданнях.
3. Для створення ефективної методичної роботи розвивати обмін досвідом учителів школи , на шкільних семінарах, предметних тижнях.
4. Шкільним методичним об’єднанням створити банк інформації про нові методичні рекомендації, публікації щодо змісту та методики навчально- виховної роботи.
5. На підсумкових засіданнях проаналізувати вплив викладання конкретних навчальних предметів на формування ключових компетентностей;
6. Активізувати участь педагогічних працівників школи в інноваційних формах методичної роботи
7. Учителям:
7.1. Повторно опрацювати вимоги державних програм щодо формування основних компетентностей учнів з навчальних дисциплін;
7.2. Систематично працювати над підвищенням рівня викладання предметів, вдосконалювати свою професійну майстерність, проваджувати освітні інновації, сучасні інформаційні технології з метою розвитку в учнів ключових компетентностей;
Голова пед..ради Мазур М.Т.
Секретар пед. ради Линник М.М.